Yenikent Şakşak Tepe’de Yamaç Paraşütü
You are currently viewing Yenikent Şakşak Tepe’de Yamaç Paraşütü

Yapmadığınız şeyler için pişman olmayın. Yapın… Ama yaptığınız şey sizin için yararlı olsun. Aldırış etmeyin kimseye. Kulak asmayın. Spor yapın. Sinemaya gidin. Öğrenin, yeni bilgiler öğrenin. Okuyun, daha çok okuyun, daha çok gezin. Okuduğunuzu sevin. Hayat hikayenizde gezdiğiniz yerler de olsun.

İşte böyle düşündüğüm günlerden biriydi. Yamaç paraşütü yapanları izlerken büyük keyif alıyordum. Neden ben de denemiyorum ki, dedim. Ben de bu heyecanı yaşamaya karar verdim.İnternet üzerinden araştırmalara başladım.

şak şak tepe
Yenikent -Şakşak Tepe

 

Meğer yaşadığımız bölgede Yenikent’te, Ayaş’ta bu spor faal olarak yapılıyormuş. Bu beni ayrıca mutlu etti. Hatta bu deneyimim etrafımdaki güzel yerleri, böylesine yaşanacak güzel yerleri; her karışına kadar bilmeliyim düşüncesine itti beni. Memleketimin yaşanacak çok güzel yerleri var.

Daha önceden paraşüt pilotu eğitmenlerle sözleşmiştik. O günün akşamı sabaha kadar uyuyamadım. Sabah 6.00 gibi harekete geçtik. Heves ve cesaretim için bir kaç cümleyle tebrik edildim. Yolculuğun nasıl geçtiğini anlayamadım bile. Bir an kendimi Yenikent’teki eskiden TRT vericisinin de bulunduğu öğrendiğim Şak Şak Tepe’de buldum. Pilot bana bir şeyler anlattı. O anki heyecanımla anlayamadım bile.

şakşak tepe

Atlama Anı

Sonra hazırlandık. Artık benim de sırtım da kocaman sırt çantam vardı. Başımı koruyan kaskım ve kamera. Farklı bir havaya girmiştim. Artık ben de onlardandım. Pilot da taktı sırt çantasını. Bana bağlandı. Arkada paraşüt. Hooppp bir anda havada. Daha hazır mısın, diye soracaklardı bana. Ben de daha hazır değilim, diyecektim. Böyle bir şeye fırsat vermemeleri iyi de oldu. Artık ben de havadaydım. Adım neydi sahi benim unuttum gitti. Boş ver havadaydım ya o bana yeter. O rüzgarın ahengiyle uçuyordum. Kuşlar gibi süzülüyordum gökyüzünde. Aslında ben hayallerim gibi uçtum. Yaşamım gibi. Bulut gibi. Gökyüzü gibi…Derken uçuş bitti ve artık yerdeydik. Ayaklarım yere farklı basıyordu sanki. Benim için bir tutkuya dönüşecek bir etkinliğin ilk deneyimini böyle yaşamıştım işte.

Hayatınıza bambaşka bir renk katacak böyle maceralar için siz de harekete geçin. Siz de hayatın farklı tatlarını yaşamayı deneyin. Aradığınız güzellikler çok yakınınızda olabilir.

İpek  SERÜVEN

Bir cevap yazın