Yenikent – Temelli Bulvarının Temeli Atıldı
You are currently viewing Yenikent – Temelli Bulvarının Temeli Atıldı

Sincan’da dev projenin ilk adımı atıldı. Başbakan Yıldırım, bu projeyle, Ankara’yı Eskişehir’e bağlayan hızlı tren hattı, normal tren hattı, Ankara Çayı ve Zir Vadisi’nin köprüyle geçileceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bu yol açıldığı zaman sanayi merkezleri arasında ulaşım çok kolaylaşacak. Ulaşım daha güvenli hale gelecek. Proje bittiğinde Ankara-Eskişehir üzerinden Güney Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Kuzey Marmara ve Batı Karadeniz’e ulaşım şehir içine girmeden yapılmış olacak. Bu projeyle inşa edilecek köprüler, kavşaklar ve ana güzergâha katılım noktaları daha güvenli hale gelecek. Proje tamamlandığında Ankara Çevre Otoyolu ve şehir içi trafiği tamamen rahatlamış olacak. Bölgede yeni sanayi sitesi kurulacak, yeni iş ve aş alanları oluşacak.”

 

ANKARA İÇİN ÖNEMLİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından ulaşım ağına anılan Yenikent-Temelli Bulvarı ile Sincan değişimin kapısını aralıyor. 40 kilometre uzunluğundaki Bulvar Sincan’ı kavşak noktası yapıyor. Yenikent Temelli Bulvarı projesinde yedisi köprülü olmak üzere toplam 11 kavşak, 6 alt ve üst geçit köprüsü, 247 ve 520 metre uzunluğunda 2 viyadük bulunuyor. Dev bulvar, Sincan’ın kent ulaşımı için de büyük bir öneme sahip. Sincan halkı, bulvar sayesinde İstanbul Yolu ve Eskişehir Yolu’na kısa sürede bağlanacak. Yolun tamamlanmasının ardından önümüzdeki dönemde Sincan Ankara’nın parlayan yıldızı olacak. İlçede bulunan 6 organize sanayi bölgesinin ortasından geçen bulvar bu özelliğiyle de sanayi ve ihracat için büyük önem taşıyor.

Tarih:08.08.2017

kaynak: www.emlaksayfasi.com.tr

Bir cevap yazın