Yenikent-Temelli yolu hizmete açıldı
You are currently viewing Yenikent-Temelli yolu hizmete açıldı

Ankara’da, kuzeyde Anadolu Otoyolu’na, güneyde Ankara-Eskişehir Devlet yoluna bağlanan Yenikent-Temelli yolunun 29 kilometrelik kısmı, törenle hizmete açıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yenikent-Temelli yolunun 29 kilometrelik kısmının açılış töreninde konuştu.

Karaismailoğlu, 2020’de yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınına rağmen ülkeyi yarınlara taşıyacak çok büyük projelerin hayata geçtiğini aktardı.

Gerekli tüm sağlık tedbirlerini alarak hizmet ve projelere hız kesmeden devam ettiklerini vurgulayan Karaismailoğlu, Ankara-Niğde Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu, Amasya Çevre Yolu, Kahramanmaraş Göksun Yolu, Akhisar Çevre Yolu, Karakurt-Horasan Yolu, Siirt Beğendik Köprüsü ve Hayrabolu-Tekirdağ Yolu gibi nice dev projeyi başarıyla tamamladıklarının altını çizdi.

“Bütünsel kalkınma odaklı bir süreçle çalışmalarımızı daha da artıracağız”

Karaismailoğlu, Aydın-Denizli Otoyolu, Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası, Kayseri Tramvay Hattı gibi büyük yatırımların da temelini attıklarını vurgulayarak, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara Otoyolu, Ankara-Sivas ve Ankara İzmir Yüksek Hızlı Tren Hatları, Filyos Limanı, Rize-Artvin Havalimanı gibi büyük prestijli projeleri de sürdürdüklerini anlattı.

Bu yılın da kendileri için mevcut projeleri bitirip, yeni projeleri hayata geçirecekleri yoğunlukta olacağını vurgulayan Karaismailoğlu, “Ulaşım ve haberleşme alanlarında içinde bulunduğumuz çağın gerekliliği olan mobilite, dijitalleşme ve lojistik dinamikleriyle şekillenen bütünsel kalkınma odaklı bir süreçle çalışmalarımızı daha da artıracağız.” diye konuştu.

“Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattımızı da hizmete alacağız”

Karaismailoğlu, 2 Ocak’ta Doğu-Batı aksındaki 16 ilin geçiş noktası olan Yeni Kömürhan Köprüsü, bağlantı tüneli ve yollarını açtıklarını ve yeni yıl müjdesi verdiklerini aktararak, şöyle devam etti:

“8 Ocak’ta TV yayıncılığı ve haberleşme alanında gücümüze güç katan Türksat filosunun en güçlü uydusu TÜRKSAT 5A’yı yörüngesine fırlatarak uydu sayımızı 7’ye çıkardık. 9 Ocak’ta Diyarbakır-Ergani-Elazığ Devegeçidi Köprüsü ve bağlantı yollarını hizmete açtık. Bugün, Yenikent-Temelli Yolu’nu açıyoruz. 27 Ocak’ta Ankara Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli’nin, 6 Şubat’ta Malatya Tohma Köprüsü’nün açılışlarını gerçekleştireceğiz.”

Çok yakında Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı’nı da hizmete alacakları bilgisini veren Karaismailoğlu, diğer projelere de aynı kararlılıkla devam edeceklerini kaydetti.

Haberin tarihi: 14.01.2021

Kaynak: trthaber.com

Bir cevap yazın