Yenikent’te Yemek Yenecek Yerler
You are currently viewing Yenikent’te Yemek Yenecek Yerler

Sincan’ın Yenikent semtinde oturuyorsunuz ve bugün yemeği dışarıda mı yesek acaba diye düşündünüz. İnternetten bir araştırma yaptınız ama tüm bilgiler dağınık halde. Tüm firmaları bir arada görebileceğiniz  bir sayfa olsa ne iyi olurdu.  Yenikent’teki restoranları, pidecileri, dönercileri, pizzacıları, çiğköftecileri görebileceğiniz bağlantı bu sayfada… Yenikent’te Yemek Yenecek Yerler

LİNKE TIKLAYARAK YEMEK MÖNÜSÜNE GİDİN  ⇓⇓⇓

https://www.yenikentrehberim.com/category/firma-katagorileri/restorant-yemek/

Yenikent’te Yemek Yenecek Yerler

https://www.youtube.com/watch?v=Zr7TvE37j7U

Yenikent’in dört bir yanını gezip keşifler yapıyoruz. Gezdikçe bir kez daha hayran oluyoruz Yenikent’in doğasına. Yenikent’te yaşayıp bu güzellikleri hala göremeyenler için çekimler yapıyoruz. Objektifimize takılanlar burada yaşayanlar için yenikentrehberim.com sitemizde yerini alıyor.

Tarih

Bir bakıyoruz çoğunun varlığından haberdar dahi olmadığı 600 yıllık bir tarihi camide, bir bakıyoruz ta uzaklardan Yenikent’i görebileceğimiz yüksek tepelerdeyiz. Asfalttan ayrılıp saptığımız toprak bir yol bizi bazen coğrafyanın kırgıbayır dediği yağmur ve rüzgar aşındırma şekillerine bazen Kapadokya bölgesindeki peribacalarını andıran kayalıklara götürüyor.

Doğa

Dar vadilere kurulmuş belki yıllarca belki yüzyıllarca kim bilir kaç nesli bağrında yaşattıktan sonra artık kimi kimsesi kalmamış köylere rastlıyoruz. İnsanın içinde garip bir burukluk oluşurken derin bir tefekküre dalıp yaşadığınız hayatı sorguluyorsunuz bu ıssız köylerde.

Eğer cesaretiniz varsa irili ufaklı hayvan çiftliklerinin de civarından geçen tozlu, çamurlu yolları takip edin. Belki şehrin asfaltına alışkın otomobilinizle mini bir off road deneyimi de yaşayabilirsiniz:) Bunun yanı sıra rastladığınız çiftlik sahipleriyle muhabbet eder, karşınıza çıkan bir pınarda susuzluğunuzu giderir, bol bol da doğa fotoğrafları çekersiniz.

Yenikent-Ayaş bölgesinde bulunan Mülk, Bucuk, Çanıllı, Kirazdibi gibi göletler amatör olta balıkçılarının; Oltan genel avlağı da avcıların çok iyi bildiği yerlerdir. Bu doğanın tadını en çok çıkaranların başında onlar gelir. Son dönemde buraların bisikletli gezginlerin de uğrak yeri olmaya başladığını gözlemliyoruz.

Yenikent deyip de bağ ve bahçeleri anmamak olmaz. Aslında burası şehrin ve teknolojinin yorucu atmosferinden en azından bir iki günlüğüne kaçmak isteyenlerin mesken ettiği hobi bahçeleri ve yazlık evleriyle de ünlüdür. Onun için birçok yol da sizi içinde küçük bir evin de bulunduğu bu bahçelere götürür.

Şimdi fotoğraflarla bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? https://www.yenikentrehberim.com/yenikenti-kesfet-2/

Bir cevap yazın